Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta

Tylko w 20% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce korzysta się ze służbowych kart płatniczych wynika z badania Obrót bezgotówkowy w polskich MŚP. W pozostałych firmach z tego sektora w dalszym ciągu w użytku pozostaje gotówka. Co mogliby zyskać przedsiębiorcy, gdyby przekonali się wreszcie do płatności bezgotówkowych?

Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta
Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta (YAY Foto)

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Katarzyna Fatyga, prezes firmy Diners Club Polska: - Wprowadzenie płatności bezgotówkowych wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest na pewno poprawa płynności finansowej firmy, jeżeli używa ona kart charge lub kart kredytowych. Druga to zwiększone bezpieczeństwo transakcji. Trzecią jest możliwość stałego monitorowania wydatków, jeśli firma skorzysta z dostawcy, który zapewnia internetowy dostęp do informacji o transakcjach.

Co jest najważniejsze dla polskich przedsiębiorców z sektora MŚP przy wyborze firmowych kart kredytowych? Okazuje się, że liczą się przede wszystkim długość okresu bezodsetkowego (86%) i oprocentowanie kredytu (75%). Mniejszą wagę przedsiębiorcy przykładają do możliwości internetowego dostępu do kont wszystkich kart wydanych dla firmy (56%) i możliwości korzystania z programu lojalnościowego (14%).

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~last_starfighter

Obrót bezgotówkowy jest "bezpieczny" aż do kolejnej cypryzacji.

! Odpowiedz
0 0 ~edmund

A obok jest następny artykulik Bankiera, pt: "Hakerzy mogą odgadnąć dane karty Visa w ciągu sześciu sekund"... to zdecydujcie się, czy aby na pewno jest bezpieczna forma płatności.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl