Pieniądze z zagranicy można odebrać w sklepie - nowa usługa BillBiird i MoneyGram

Polska jest pierwszym krajem  w Europie, w którym przekaz z zagranicy można odebrać przy okazji zakupów w sklepie. Nową usługę o nazwie VIA™ - Moje Przekazy wspólnie wprowadzają BillBird i MoneyGram. 
Moje Przekazy oparte są na największej w Polsce sieci terminalowej VIA™, należącej do firmy BillBird. VIA™ - Moje Przekazy to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające na transfer gotówki nadanej za pośrednictwem MoneyGram do Polski. Pieniądze można odebrać w złotówkach już po 10 minutach od wpłaty we wszystkich kasach sklepowych oznaczonych logo VIA™ - Moje Przekazy.

Wybór naszego kraju na lokalizację usługi VIA™ - Moje Przekazy nie jest przypadkowy. Według Banku Światowego Polacy są w tym roku na piątym miejscu pod względem ilości pieniędzy przesłanych z zagranicy do kraju (analitycy Banku łączną sumę transferów oceniają na 11 miliardów dolarów). Drugi istotny powód to duża migracja zarobkowa z małych miejscowości, w których często nie ma instytucji finansowych, a nawet placówek poczty. Mieszkańcy tych miejscowości muszą często dotrzeć do większych miast, by odebrać pieniądze z zagranicy. Sieć VIA™ firmy Billbird wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, ponieważ umożliwia odebranie pieniędzy w pobliskim sklepie.

Jak to działa?

Wystarczy zgłosić się do placówki MoneyGram, której lokalizację można znaleźć na stronie internetowej (www.moneygram.com). Agenci MoneyGram dostępni są w 180 krajach na świecie, więc znalezienie punktu blisko miejsca zamieszkania lub pracy nie będzie trudne. Do wypełnienia jest zaledwie jedna strona formularza. Po wprowadzeniu transakcji do systemu nadawca otrzymuje informację o dokładnej kwocie w złotówkach, która będzie wypłacona w Polsce oraz specjalny kod, który może przesłać do adresata (np. SMS-em). 

Osoba odbierająca pieniądze w kraju powinna mieć przy sobie dowód osobisty i kod transakcji. Kasjer wprowadza do terminala dane odbiorcy, a po autoryzacji prosi o podpis... i na tym kończą się formalności. Po zaledwie kilku minutach od wpłaty zagranicą pieniądze zostają wypłacone w kasie pobliskiego sklepu. 

Prostota i szybkość to nie jedyne zalety usługi VIA™ - Moje Przekazy. Billird i MoneyGram gwarantują dobry kurs wymiany, zbliżony do kursu NBP oraz brak ukrytych prowizji. 

Do marca 2009 roku usługa będzie dostępna w około 2000 punktów w całym kraju. Docelowo zasięg VIA™ - Moje Przekazy ma być porównywalny do dostępności innych usług oferowanych przez BillBird (obecnie blisko 7500 placówek)

/ BillBird
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl