Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs


Słownik - Podatki

Wpisz szukane słowo

Inkasent:


Osoba prawna, fizyczna lub jednostka organiza...

zobacz pozostałe hasła...


2006-12-13 10:51 Źródło: POLSKA Dziennik Zachodni

POLSKA Dziennik Zachodni

Od nowego roku nie będzie już znaczków skarbowych


W Urzędach Skarbowych zaczyna brakować znaczków skarbowych. Związane jest to z nową ustawą dotyczącą opłat skarbowych, która wchodzi w życie od stycznia 2007 roku. W myśl przepisów, od przyszłego roku znaczki skarbowe znikną. Jednak dopóki ustawa nie jest oficjalnie ogłoszona, klienci skarbówki nie znajdą takich informacji w swoich Urzędach.


- Zdajemy sobie sprawę, że stwarza to problem. Ale nie możemy wieszać oficjalnych komunikatów, zanim ustawa nie wejdzie w życie - mówi Jarosław Szczepański, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Katowicach.

Co zmieni się wraz z nowymi przepisami? Od przyszłego roku opłaty skarbowe będą dokonywane gotówkowo lub przez polecenie zapłaty. Jako, że do wejścia zmian, czasu pozostało niewiele, w większości miast nie można już kupić znaczków o niektórych nominałach.

- Wszystkie znaczki dostarczał nam Narodowy Bank Polski. Pozbywamy się tego, co zostało i więcej znaczków drukowanych już nie będzie, stąd braki - dodaje Szczepański.

Najbardziej zmiany odczuwają podatnicy, którzy są zdezorientowani i często po znaczki skarbowe wybierają się do sąsiednich miast.

- Teraz zamiast znaczków, trzeba dokonać opłaty w kasie np. Urzędu Miasta. Tam wydadzą nam kwit, z którym wracamy do Urzędu Skarbowego. Jest to forma zastępcza znaczków. Niedogodność zniknie w raz z nowym rokiem - mówi Henryk St%FCrtz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Chorzowie.

Niewielu urzędników potrafi dziś odpowiedzieć, gdzie od 2007 roku będziemy dokonywać opłat skarbowych. Czy będzie to nadal Urząd Miasta lub Gminy czy Urząd Skarbowy? Jednego są pewni - pozbycie się znaczków będzie ułatwieniem dla podatników i utrudnieniem dla urzędników, którzy będą musieli wypisać dodatkowe formularze o dokonaniu wpłaty.

Na razie pozostaje nam życzyć sobie, aby opłaty były dokonywane tylko w Urzędach Skarbowych. Inaczej większość z nas czeka bieganina od urzędu do urzędu, a tego chyba każdy chce uniknąć.

Dziennik Zachodni
Angelika Niaka


Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Otwórz bezpłatne eKonto z darmowymi bankomatami i zyskaj nawet 600 zł zwrotu za transakcje kartą.
Sprawdź Sam najlepsze konto osobiste plebiscytu Złoty Bankier!

Komentarze do artykułu