Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2009-01-08 19:54 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-telewizyjny


Znane od wielu lat zielone książeczki zostały zastąpione nowymi blankietami. Jak powiedziała Lilianna Chomiuk z lubelskiego oddziału poczty polskiej, zielone książeczki straciły ważność.


Każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik, powinien otrzymać pismo z nadanym mu indywidualnym numerem abonenta oraz blankiety wpłaty - podkreśliła Lilianna Chomiuk. Jak dodała, że opłaty można dokonywać w każdym urzędzie pocztowym.

Jeśli ktoś nie dostał takich blankietów lub je zgubił, może udać się na pocztę z książeczką i na jej postawie zostanie odnaleziony obecny numer. Jak przypomina redaktor naczelny Polskiego Radia Lublin- Ryszard Montusiewicz- nadal jest obowiązek opłaty abonamentu. Podkreślił, że jest to podstawowy sposób finansowania rozgłośni radia publicznego.

W tym roku wysokość abonamentu nie zmieniła się. Za używanie odbiornika radiofonicznego opłata wynosi 5, 30 zł za miesiąc, zaś za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego - 17 zł za miesiąc.


Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Kup Apartament nad Morzem i Zarabiaj nawet do 8%

Komentarze do artykułu
Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-tele Autor: ~Przemysław z Krakowa   2009-10-12 18:02
Mam pomysł na wesołe zadanko tak-jakby-matematyczne, nie wymagające dokładnych obliczeń, ani podawania wyniku - chodzi wyłącznie o wnioski! Zatem: Jeżeli każda nadana w telewizji/radiu reklama jest do (..)
Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-tele Autor: ~Zbulwersowana   2009-10-12 14:40
Dlaczego uczciwi ludzie którzy dokonali rejestracji telewizora czy radia płacą i nie mają odwrotu.Gdy nie zpłaca -rosna odsetki.Inni których jest znaczna większość nie rejestrowali i nie płacą.Dlaczeg (..)
Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-tele Autor: ~Leon emeryt   2009-03-16 09:10
Ta cala opłata za abonament to totalny idiotyzm.Skoro płacę za telewizję kablową to nie powinno się płacić 2 razy.Kiedyś usłyszałam,ze placę za telewizor,więc pytam czy poczta mi go kupiła?.Dobrze,że (..)
Re: Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo- Autor: ~Piotr   2009-03-16 21:52
Jaka poczta ??? co ty gadasz.. chory czlowieku.. Ty płacisz do krajowej rady a poczta to tak jak bank czy posrednik tylko przekazywaniem sie zajmowala !@!!
Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-tele Autor: ~Leon   2009-03-16 09:03
Ta cala opłata za abonament to totalny idiotyzm.Skoro płacę za telewizję kablową to nie powinno się płacić 2 razy.Kiedyś usłyszałam,ze placę za telewizor,więc pytam czy poczta mi go kupiła?.Dobrze,że (..)
Od 2009 r zmienił się sposób dokonywania opłat za abonament radiowo-tele Autor: ~fred   2009-03-15 12:19
jest demokracja wolnosc slowa i wyznania .nikt nie moze zmusic mnie do zakupu i ogladania czegos na co ja nie mam ochoty .place comiesieczny abonament cyfrowego polsatu poniewaz sam poszedlem do punkt (..)