Obecność polskich startupów na zagranicznych rynkach będzie wspierana

Obecność polskich startupów i ich ekspansja na zagranicznych rynkach będzie wspierana przez państwo.Startupy to młode innowacyjne firmy, które chcą pozyskać pieniądze na rozkręcenie działalności.

Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Business Link Poland oraz Fundacja Startup Hub Poland podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy. "Dotyczy ono między innymi wspólnego organizowania przedsięwzięć promocyjnych, doradztwa, a także udziału młodych przedsiębiorców w zagranicznych misjach biznesowych" - poinformował wiceprezes PAIiIZ-u Michał Dąbrowski.

Dodał, że agencji zależy na tym, by pomóc wprowadzać start-upy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także "przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów, która będzie szyta na miarę i będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku komercyjnego".

W Polsce działa blisko 2 i pół tysiąca startupów, głównie w dużych miastach.

IAR K.P. /wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Eksportpl

Warto polskich przedsiębiorców wspierać chociażby merytorycznie poprzez dostarczanie im odpowiedniej wiedzy, która pomoże przy ekspansji i prowadzeniu działalności na zagranicznych rynkach.

! Odpowiedz
0 1 ~bura

co to za firma, którą od powstania trzeba "wspierać" - od "wspierania" firma nie robi lepszych produktów, ani nie świadczy lepszych usług - to się kupy nie trzyma panie minister - no chyba że są to firmy swojaków, to tak, to na pewno wspieranie jest ogólnie uzasadnione i niezbędne ...

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl