Obecność polskich startupów na zagranicznych rynkach będzie wspierana

Obecność polskich startupów i ich ekspansja na zagranicznych rynkach będzie wspierana przez państwo.Startupy to młode innowacyjne firmy, które chcą pozyskać pieniądze na rozkręcenie działalności.

Ministerstwo Rozwoju, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Business Link Poland oraz Fundacja Startup Hub Poland podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy. "Dotyczy ono między innymi wspólnego organizowania przedsięwzięć promocyjnych, doradztwa, a także udziału młodych przedsiębiorców w zagranicznych misjach biznesowych" - poinformował wiceprezes PAIiIZ-u Michał Dąbrowski.

Dodał, że agencji zależy na tym, by pomóc wprowadzać start-upy na zachodnie rynki, dobierać partnerów, a także "przygotowywać dla nich ofertę po stronie zagranicznych kooperantów, która będzie szyta na miarę i będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku komercyjnego".

W Polsce działa blisko 2 i pół tysiąca startupów, głównie w dużych miastach.

IAR K.P. /wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Eksportpl

Warto polskich przedsiębiorców wspierać chociażby merytorycznie poprzez dostarczanie im odpowiedniej wiedzy, która pomoże przy ekspansji i prowadzeniu działalności na zagranicznych rynkach.

! Odpowiedz
0 1 ~bura

co to za firma, którą od powstania trzeba "wspierać" - od "wspierania" firma nie robi lepszych produktów, ani nie świadczy lepszych usług - to się kupy nie trzyma panie minister - no chyba że są to firmy swojaków, to tak, to na pewno wspieranie jest ogólnie uzasadnione i niezbędne ...

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl