Nowe karty debetowe PKO Ekspres ze znakiem akceptacji Visa

PKO Bank Polski jako pierwszy w Polsce rozpoczął wprowadzanie na masową skalę płaskich kart ze znakiem akceptacji Visa jako podstawowych kart płatniczych wydawanych każdemu posiadaczowi rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.
Docelowo każdy z ponad 5 mln posiadaczy konta osobistego w PKO BP będzie posługiwać się nową, debetową kartą PKO Ekspres ze znakiem akceptacji Visa. Zmiana znaku akceptacji z Visa Electron na Visa ma podkreślić użytkownikom kart PKO Ekspres, że podstawową funkcją karty płatniczej i najkorzystniejszym jej zastosowaniem jest posługiwanie się tą kartą do codziennych płatności, a nie do wypłaty gotówki. Jednocześnie karta PKO Ekspres otrzymała nową szatę graficzną. Karta jest srebrzysta, a dodatkowo zastosowano na niej efekt odblaskowości.Z badań organizacji Visa i obserwacji banku PKO BP wynika, że logo Visa kojarzy się z podstawową, płatniczą funkcją karty Visa bardziej niż znak akceptacji Visa Electron. PKO Ekspres została wprowadzona na rynek w 1991 r. jako karta bankomatowa. W 1998 r. bankomatowe karty PKO Ekspres otrzymały znak akceptacji karty bankomatowo-płatniczej Visa Electron.

„Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w innych krajach regionu Visa Europe wprowadzenie karty z logo Visa jako podstawowej, debetowej karty do rachunku osobistego zachęci klientów PKO BP do tego, by traktowali ją bardziej jako kartę do codziennych płatności” – stwierdził Jacek Obłękowski, członek Zarządu PKO Banku Polskiego. Obecnie karta PKO Ekspres ze znakiem Visa Electron jest o wiele częściej wykorzystywana do wypłat z bankomatu, zamiast do płacenia za towary i usługi.

Zastępowanie gotówki płatnościami elektronicznymi jest zasadniczym elementem strategii rozwoju organizacji Visa i jej banków członkowskich. Celem jest wzrost obrotów bezgotówkowych, które są najkorzystniejszymi transakcjami zawieranymi przy pomocy kart płatniczych zarówno dla konsumentów, detalistów, banków, agentów rozliczeniowych, jak i całej gospodarki. Służy temu m.in. wprowadzanie na elektronicznych kartach debetowych znaku akceptacji Visa zamiast znaku Visa Electron; działania takie zainicjowały już pierwsze banki w kilku krajach Europy – w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i w Polsce. Do tej pory w regionie Visa Europe logo Visa zastąpiło logo Visa Electron łącznie na dwóch milionach kart.

Zmianie ulega również szata graficzna karty PKO Ekspres z logo Visa. Pojawiają się na niej symbole artykułów i usług codziennego użytku, m.in. filiżanka kawy czy herbaty, lody, książka - symbole przypominające, że kartą PKO Ekspres można dokonywać codziennych, drobnych płatności - najlepiej jest od razu płacić kartą podczas zakupu zamiast najpierw wypłacać gotówkę z konta.

Karta wykonana jest w specjalny sposób, który powoduje, że w dłoni sprawia ona wrażenie metalicznej i daje atrakcyjny efekt „odblaskowości” poprzez załamywanie się światła i grę kolorów; dodatkowym wizualnym atutem karty jest delikatny, srebrzysty połysk. Badania nowego projektu graficznego karty PKO Ekspres wskazują, że konsumenci bardzo dobrze przyjmują zarówno te efekty, jak i nową grafikę karty. W badaniach często pojawiały się takie określenia, jak ”ciekawa”, „nowoczesna”, „trendy” i „prestiżowa”.

Nowa szata graficzna karty PKO Ekspres jest wspólna dla podstawowej karty debetowej, jak i dla wprowadzonej w tym roku, najbardziej nowoczesnej wersji mini. Minikarta PKO Ekspres wydawana jest jako karta debetowa klientom Programu Bankowości Osobistej AURUM i Bankowości Prywatnej PLATINUM PKO Banku Polskiego.


Visa / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl