Najszybszy Internet 3G

Z tradycyjnym dostępem do sieci "po kablu" sprawa jest względnie prosta – faktyczna prędkość połączenia jest zazwyczaj zbliżona do deklarowanej przez dostawcę usług. Bardziej wymagający mogą skorzystać z umowy typu SLA gwarantującej parametry transmisji. Sytuacja się komplikuje w przypadku operatorów GSM.

Teoretycznie każdy chwali się najszybszym dostępem do sieci "aż do 7,2 Mb/s", lecz w praktyce konia z rzędem temu kto na co dzień korzysta z takiego połączenia.

Było więc kwestią czasu kiedy operatorzy sięgną po twarde dane dokumentujące parametry ich sieci i przewagę nad konkurencją.

Pod koniec ubiegłego roku Plus GSM opublikował wyniki badania z którego wynika, że może pochwalić się najwyższym transferem danych wśród czterech operatorów telefonii komórkowej. Solidność przeprowadzonych pomiarów potwierdził Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Czerwona pozioma kreska pokazuje uśredniony wynik ze wszystkich miast poszczególnych operatorów. Maksymalna średnia szybkość transmisji danych Plusa wynosi 4851 kb/s. 

Wykonane w dziewięciu największych miastach Polski pomiary, zrealizowane w oparciu o przyjętą metodologię - potwierdzoną certyfikatem Instytutu - wykazały, że Polkomtel S.A. okazał się najlepszy w kategorii transmisji danych, a w szczególności w przypadku szybkości transmisji HSDPA. Pomiary wykonano w różnych obszarach miast, wewnątrz i na zewnątrz budynków - łącznie w 900 lokalizacjach  - po 100 lokalizacji w każdym mieście (Warszawa, Trójmiasto, Wrocław, Kraków, Łódź, Katowice, Poznań, Lublin oraz Szczecin), w różnych warunkach, a więc wewnątrz i na zewnątrz budynków zlokalizowanych w różnych dzielnicach.

Średnio 2 Mb/s

Uśrednione wyniki (ze 100 lokalizacji) szybkości transferu danych pliku o wielkości 10 MB - z wykorzystaniem protokołu FTP pokazują, że średnia szybkość transmisji danych w sieci Plusa wynosi 2065 kb/s. Tuż za Plusem znalazł się Orange, kolejne miejsce zajęła Era, zaś Play znalazł się na szarym końcu. Podczas gdy w sieci Plus średni maksymalny transfer wyniósł 4851 kb/s, w sieci Play udało się uzyskać zaledwie około 1800 kb/s.

 

Czerwona pozioma kreska pokazuje uśredniony wynik ze wszystkich miast poszczególnych operatorów. Średnia szybkość transmisji danych Plusa wynosi 2065 kb/s. 

Z przeprowadzonych badań wynika również, że średnia dostępna szybkość transmisji przypadająca na jednego użytkownika (mieszkającego w jednym z dziewięciu miast, w których wykonane były pomiary) wynosi w przypadku Plusa 1994 kb/s i jest to również wartość największa wśród wszystkich operatorów.

 

Robert Kamiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl