McDonald's sprzedawał smażone powietrze

redaktor Bankier.pl

Restauracje McDonald's niemiło zaskoczyły swoich klientów w Stanach Zjednoczonych, serwując gościom paluszki z mozzarellą... bez mozzarelli. O sprawie zrobiło się głośno dzięki niezadowolonym klientom, którzy zamieścili zdjęcia swojego jedzenia na Twitterze.

Restauracja McDonald's podała gościom paluszki z mozzarellą... bez mozzarelli
Restauracja McDonald's podała gościom paluszki z mozzarellą... bez mozzarelli (FORUM)

Rzecznik prasowa McDonalds powiedziała "Chicago Tribune", że ser prawdopodobnie stopił się podczas pieczenia i nie powinien być w takim przypadku podawany gościom restauracji. Firma oficjalnie przeprosiła wszystkich klientów i zapowiedziała naprawę problemu.

Zagraniczne media nie pozostawiły na popularnej sieciówce suchej nitki.

Serwis Consumerist.com prześmiewczo napisał, że sieć sprzedawała klientom smażone powietrze.

W ostatnim czasie McDonald's nadwyrężył zaufanie nie tylko swoich klientów.

Niedawno pisaliśmy o tym, że wobec znanej sieciówki Komisja Europejska wszczęła postępowanie z powodu rzekomych nielegalnych praktyk podatkowych.

McDonald’s poinformował w poniedziałek o znacznie lepszych od oczekiwań wynikach finansowych za IV kwartał 2015 r. Przychody ze sprzedaży firmy wzrosły w IV kwartale o 5%, co jest najwyższym wzrostem kwartalnym zanotowanym przez spółkę od niemal 4 lat. Spółka poprawia wyniki m.in. po październikowej decyzji o serwowaniu oferty śniadaniowej przez cały dzień. Nowy szef Stephen Easterbrook kładzie również nacisk na poprawę szybkości serwowania posiłków oraz poprawę kolejności realizacji zamówień.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 13 ~prawda

Kto jada M,Donalds musi sie liczyc ze dlugo nie porzyje ,smarzone produkty na zjelczalym tluszczu swietnie wplywaja na rozwuj raka i wiele innych groznych dla zycia chorob ,koncernom nie zalerzy na waszym zyciu tylko na waszych pieniadzach im wczesniej to zrozumiecie tym lepiej

! Odpowiedz
11 10 ~Polonista

Jem Mc Donalds, i najwyraźniej z tego powodu nie mam problemów z ortografią...

! Odpowiedz
6 4 ~obserwator odpowiada ~Polonista

a co ma przy..upie jedzenie do ortografii..

! Odpowiedz
0 1 ~wert

Pewnie sera było tyle że wtopił się w tą bułkę i było nic.

! Odpowiedz
1 7 ~GRUBAS

POLECAM FILM SUPER SIZE ME JEST NA YOUT ZOBACZYCIE O CO CHODZI

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
27 6 ~Event

Mc Donalds codziennie jest pełen wyborców kukiza i pisu. Chodzą tam codziennie w trosce o Polskę oczywiście.

! Odpowiedz
8 19 ~p23

Tak, do kibla, żeby ciebie tam spotkać jak sprzątasz.stąd na pewno wiesz, kto tam chodzi, bo każdego zaczepiasz.

! Odpowiedz
0 4 ~anonim

Te parówki to był przykład, a co do tych rzeczy, które wymieniasz - wiesz bogaci raczej nie jadają w Mc Donalds, a nie każdego stać na zakup wiejskiego jedzenia, które zwykle jest droższe i nie każdy ma wieś za oknem by takowego znaleźć. Do nas kiedyś przyjeżdżała stara babinka co handlowała jajkami z własnego chowu, problem pojawił się w momencie gdy zapomniała z kilku jajek zmyć stempelka z numerem serii. Jak, nie wiesz na 100% że osoba od której kupujesz jedzenie ma własną fermę to nigdy nie masz pewności czy aby na pewno on sam gdzieś tego nie kupił i teraz nie próbuje opchnąć. Prawdziwego domowego sera nie kupisz za 5zł, a nie każdy dysponuje budżetem pozwalającym na jedzenie najwyższej jakości produktów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
77 48 ~SONDA

Czy jadasz w restauracjach McDonalds?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl