Lidl wkracza na nowy rynek. Będzie sprzedawał wycieczki

Wycieczka do Zakopanego, wyprawa na Seszele czy Kilimandżaro – niedługo po m.in. takie oferty podróży nie będzie trzeba udawać się do biura, a do… Lidla. Dyskont postanowił wkroczyć na rynek turystyczny i już 12 września na półkach pojawi się pierwszy katalog z propozycjami.

(fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM)

Nowy projekt, Lidl Podróże, zakłada ofertę zmieniającą się co dwa tygodnie. I choć foldery z wycieczkami będą pojawiały się w sklepach, to wczasów nie będzie można zarezerwować przy okazji zakupów na rodzinny obiad. Klienci zrobią to telefonicznie lub przez internet. Propozycje Lidla obejmują podróże po Polsce, Europie, jak i całym świecie. Wycieczki pojawiające się w poszczególnych katalogach będzie można kupować przez cztery tygodnie, co ma pozwolić w szybkim dostosowaniu się do zmian w sytuacji międzynarodowej.

Ceny, w zależności od celu i czasu trwania wycieczki, będą wahały się od poniżej 500 do nawet 10 tys. zł. W pierwszym folderze, dostępnym od jutra, znajdzie się np. weekend w Hotelu Belweder w Zakopanem w cenie 309 zł.

Lidl będzie działał jako agent turystyczny – nie będzie sam organizował i realizował wycieczek, a jedynie spełniał funkcje pośrednika, współpracując z kilkoma biurami turystycznymi w Polsce. W ofercie Lidla będą więc podróże znajdujące się w portfolio poszczególnych biur, ale również i takie przygotowane specjalnie dla Lidl Podróże.

To pierwszy tego typu w Polsce mariaż dyskontu z turystyką. Lidl prowadzi już taką działalność w siedmiu krajach, m.in. w Rumunii i Niemczech. Przedstawiciele sieci sklepów zapewniają, że to niskie ceny będą najmocniejszym punktem nowej oferty. - Pokazujemy naszym klientom od dawna, jak wygląda kuchnia świata, teraz chcemy pokazać, jak świat wygląda od kuchni. Chcemy nasze doświadczenie w przygotowywaniu oferty i wyszukiwaniu najlepszych towarów przenieść na obszar podróży. Chciałbym podkreślić, że naszym celem jest także wzmocnienie turystyki regionalnej w Polsce poprzez popularyzację regionów, ośrodków i obiektów turystycznych, a także lokalnej kuchni, tradycji oraz folkloru. W każdym z państw, w którym Lidl wprowadził do sprzedaży usługi turystyczne, wzrastało znaczenie turystyki regionalnej – mówi Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Nad wypoczynkiem wczasowiczów będzie czuwało TU Europa. Ubezpieczenie będzie można kupić w internecie i, jak zapewniają przedstawiciele ubezpieczyciela, będzie się ono wyróżniało najwyższym standardem. Z oferty będą mogli skorzystać wypoczywający zarówno w kraju, jak i za granicą. Pakiet obejmuje ochronę przed skutkami zachorowania, opiekę i odszkodowanie w razie wypadku, ochronę bagażu, sprzętu sportowego, telefonu komórkowego, dokumentów oraz ochronę w przypadku nieumyślnego wyrządzenia szkód osobom trzecim w ich imieniu.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
23 19 grzechu_comeback

DER LIDL? Dokąd? "Śladami skutków herclisz wilkomen"???? Czy może edukacyjna....do rajów podatkowych, czyli jak WYDOIĆ państwo polskie?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl