KE chce otworzyć rynek usług i znieść bariery

Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które mają otworzyć rynek usług w Unii i znieść bariery administracyjne. Mogą na tym skorzystać polskie firmy działające za granicą.

Po latach dyskusji i sporów Komisja Europejska zaproponowała pakiet przepisów, który ma ułatwić życie usługodawcom w Unii i otworzyć przed nimi zagraniczne rynki. Obecnie zbyt dużo barier utrudnia funkcjonowanie firmom we Wspólnocie. Chcemy uprościć procedury i ułatwić świadczenie usług tym, którzy chcą to robić za granicą - powiedziała komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska. Te propozycje sprawią, że konsumenci będą mieli większy wybór i oferowane ceny będą korzystniejsze - dodał wiceprzewodniczący Komisji Jyrki Katainen.

Komisja zaproponowała między innymi wprowadzenie elektronicznej karty usługowej. Ta uproszczona procedura ułatwi przedsiębiorcom oferującym usługi biznesowe, na przykład firmom inżynieryjnym czy konsultantom IT oraz firmom budowlanym dopełnienie formalności wymaganych do świadczenia usług za granicą. Każda firma, która będzie chciała oferować usługi w innym, unijnym państwie będzie mogła się zgłosić do punktu kontaktowego u siebie w kraju, by wypełnić formularz i dowiedzieć się więcej o wymogach, które musi spełnić.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl