Jak sprawdzić biuro podróży przed wyjazdem na wakacje?

Przed wyjazdem na urlop trzeba sprawdzić, czy biuro podróży ma licencję i czy jest ubezpieczone na wypadek upadłości. Mówił o tym w Programie Pierwszym Polskiego Radia dyrektor Warszawskiej Izby Turystyki Wiesław Piegat.

Licencję biura można sprawdzić w urzędzie marszałkowskim danego województwa. Warto też skorzystać z opinii krewnych i znajomych, którzy już korzystali z usług danego biura, i zasięgnąć informacji w Polskiej Izbie Turystyki lub w izbach regionalnych. Zdaniem Wiesława Piegata, klienci na ogół biorą pod uwagę tylko cenę wyjazdu, zwracając mniejszą uwagę na to, co jest zapisane w umowie. Stąd turyści są nieraz zawiedzeni wakacjami.Dyrektor Warszawskiej Izby Turystyki zachęcał do wypoczynku w kraju. Powiedział, że na przykład standard gospodarstw agroturystycznych jest dużo wyższy niz kilka lat temu, i warto skorzystać z ich oferty. W naszym kraju brakuje jednak instytucji promującej turystykę krajową i poszczególne regiony Polski. Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to Polacy najchętniej jeżdżą do Egiptu, Tunezji i Hiszpanii. Tak będzie zapewne i w tym roku. Wielu naszych rodaków prawdopodobnie pojedzie też do Turcji.

Wiesław Piegat dodał, że polska branża turystyczna oczekuje w najbliższych latach wzrostu liczby gości z zagranicy. Przyczynia się do tego między innymi dobre wrażenia, jakie zagraniczni kibice wynieśli z Euro 2012.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/magos
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Porównaj i kup ubezpieczenia turystyczne

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl