Jacek Szmidt będzie naczelnym "Twojego Stylu"

Jacek Szmidt zastąpi Jolantę Pieńkowską na stanowisku redaktora naczelnego miesięcznika "Twój Styl" (Wydawnictwo Bauer). Dotychczas był w tym tytule zastępcą naczelnej.

Jolanta Pieńkowska przygotuje jeszcze styczniowy numer miesięcznika (na rynku pojawi się w połowie grudnia). Do końca roku ma przekazywać obowiązki swojemu następcy. – Nie można jednocześnie kierować magazynem i pracować w telewizji na takich obrotach. Jolanta Pieńkowska podjęła decyzję o odejściu, a my ją uszanowaliśmy – tłumaczy powody rozstania Monika Krokiewicz, wydawca pism luksusowych w Wydawnictwie Bauer. Od września Pieńkowska wraz z Wojciechem Jagielskim prowadzi codzienne wydania programu ”Dzień dobry TVN” wymiennie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Wcześniej z Magdą Mołek była gospodarzem tego programu w co drugi weekend. ”Praca w »Twoim Stylu« i praca w TVN-ie to dwa pełne etaty, których nie da się pogodzić. Po trzech latach pracy w magazynie wybrałam TVN” – napisała Pieńkowska w komunikacie prasowym.

Monika Krokiewicz zaznacza, że zmiana na stanowisku naczelnego nie wpłynie na linię pisma. Jacek Szmidt podkreśla, że nie zamierza wprowadzać rewolucyjnych zmian. – Współtworzyłem magazyn przez wiele lat i w pełni zgadzałem się z tym, co robiła Jola jako naczelna. Jednak każdy naczelny wyciska piętno, dlatego i ja chciałbym wprowadzić kilka pomysłów – dodaje Szmidt. W miesięczniku pracuje od 16 lat, początkowo jako dziennikarz, a następnie szef działu reportażu i zastępca redaktor naczelnej.

Jolanta Pieńkowska pracuje w Wydawnictwie Bauer od trzech lat, początkowo na stanowisku dyrektor wydawniczej ”Twojego Stylu”, a od lutego 2005 roku jako redaktor naczelna tego tytułu.

Średnia sprzedaż ogółem miesięcznika od stycznia do sierpnia br. wyniosła 247 978 egz. i była o 0,91 proc. wyższa w porównaniu z tym okresem w ub.r.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj też

SPA Hotel Jawor **** tylko teraz rabat 58%!
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr -1,1% IV 2016
PKB rdr 3,0% I kw. 2016
Stopa bezrobocia 9,5% IV 2016
Przeciętne wynagrodzenie 4 351,5 zł III 2016
Produkcja przemysłowa rdr 6,0% IV 2016

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących Cena: 39,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl