Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

Księgarnia


Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego

Cena: 27,92 zł

Słownik

Wpisz szukane słowo

NOPLAT (Net Operating Profit Less Adjusted Taxes):


Zysk operacyjny netto minus skorygowane podat...

zobacz pozostałe hasła...

2013-05-08 12:59 Źródło: PAP Kraj

Inspekcja Pracy: 32 proc. pracowników informuje o niewypłacaniu nadliczbówek


32 proc. pracowników, badanych przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), przyznało, że w ich firmach nie było wypłacane wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, 27 proc. podało, że doszło do opóźnień w wypłacie wynagrodzenia.

nadgodziny
Źródło: Thinkstock

Wyniki badań PIP przeprowadzonych w 2012 r. na reprezentatywnej próbie 700 pracowników zaprezentowano w środę na posiedzeniu sejmowej komisji ds. kontroli państwowej.

Ponad 80 proc. badanych przez PIP stwierdziło, że nie dostrzega w swoim zakładzie pracy przejawów dyskryminacji. Dyskryminację ze względu na wiek wskazało 12 proc., ze względu na płeć - 10 proc., ze względu na niepełnosprawność - 6 proc., a mniejszy odsetek (3-1 proc.) - ze względu na przekonania polityczne, przynależność związkową, narodowość i religię.

szef i pracownik » Szef każe pracować dłużej? Pracownik nie może odmówić

12 proc. badanych przyznało, że było świadkiem mobbingu - uporczywego i długotrwałego nękania i zastraszania pracownika poprzez zaniżanie jego przydatności zawodowej.

W innym badaniu - sondażu internetowym wykonanym na zlecenie inspekcji wśród losowo wybranych 400 osób w wieku 16-25 lat pracujących lub przygotowujących się do wejścia na rynek pracy, ok. 75 proc. ankietowanych wskazało, że spotkało się ze zjawiskiem pracy na czarno, a 70 proc. z procederem niewypłacania lub opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń.

Również podczas tego badania pytano, czy ankietowani mieli do czynienia z pracą w nadgodzinach bez wynagrodzenia - ok. 65 proc. przyznało, że tak. Około 55 proc. badanych mówiło o niezapewnieniu bezpiecznych warunków pracy, a ponad 40 proc. o dyskryminacji w pracy. (PAP)

ago/ pz/ mag/Komentarzy 0


RSS Google Wykop

Otwórz bezpłatne eKonto z darmowymi bankomatami i zyskaj nawet 600 zł zwrotu za transakcje kartą.
Sprawdź Sam najlepsze konto osobiste plebiscytu Złoty Bankier!

Komentarze do artykułu
Inspekcja Pracy: 32 proc. pracowników informuje o niewypłacaniu nadliczb Autor: ~załamana   2013-05-10 12:24
pisze z komputera kolegi bo wyszedł na bok ostatno widziłam taką kontrole w sklepie dziwczyny od dawna płaczą że nie mają jak rościć swych praw a wy co apteczke sprawdzacie sprawdżcie ile dni pracują (..)
Inspekcja Pracy: 32 proc. pracowników informuje o niewypłacaniu nadliczb Autor: ~załamana   2013-05-10 12:14
jak widzę wasze kontrole to śmiać mi się chce oglądacie tylko papierki a sprawdzcie nagrania rzeczywistości na papierku mamy wolne a naprawdę to w pracy i to nie jednokrotnie w soboty za darmo a jak n (..)