Gowin: Polska Razem poprze prezydenckie weto

Posłowie Polski Razem poprą prezydenckie weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa - zapowiedział jej prezes, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jego zdaniem reforma sądownictwa przygotowana przez rządzącą koalicję zakładała przyznanie zbyt dużych uprawnień ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu przy powoływaniu sędziów.

Gość Salonu politycznego Trójki przyznał, że posłowie obozu zjednoczonej prawicy różnią się w ocenie zawetowanych reform. Jarosław Gowin wyraził jednocześnie nadzieję, że przedstawione wkrótce przez Pałac Prezydencki projekty dadzą okazję do umocnienia jedności całego obozu i wolę sprawowania rządów we współpracy z prezydentem.

Pod koniec lipca prezydent Andrzej Duda zawetował dwie z trzech ustaw autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reformujących wymiar sprawiedliwości. Wątpliwości prezydenta wzbudził między innymi wpływ ministra sprawiedliwości na Sąd Najwyższy i sprzeczność przepisów, dotyczących liczby kandydatów na stanowisko pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Wczoraj rzecznik prezydenta Mariusz Łapiński zapowiedział, że nowe projekty ustaw Pałac Prezydencki zaprezentuje najprawdopodobniej 25 września.

IAR/PR3/mt/to/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,8% VIII 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,8% VIII 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl