Godziny otwarcia sklepów w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę wielkie sieci handlowe wcześniej niż zwykle zamkną sklepy. W sklepach Macro Cash&Carry zakupy będzie można zrobić do 15:00, w Biedronki do 16:00. Wszystkie Carrefoury w kraju będą pracować do 17:00, a Tesco, Auchan i Kaufland do 18:00.

Im szybciej zrobimy świąteczne zakupy tym lepiej i dla nas i dla handlowców - podkreśla przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" Alfred Bujara. Dodaje, że zamknięcie sklepu nie oznacza dla pracowników zakończenia pracy. Kasjerzy, a w większości kasjerki muszą się jeszcze rozliczyć, zdać kasę, dlatego też uszanujmy ich czas - apeluje Bujara.

Zakupy można też zrobić w małych sklepach osiedlowych, ale te również nie będą pracować do oporu. W święta zaś zamknięte będą wszystkie duże markety i galerie handlowe. Jak tłumaczy inspektor Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy, otwarte mogą być jedynie te sklepy, w których za ladą staną sami właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Bez przeszkód natomiast zakupy będzie można zrobić w aptekach czy na stacjach benzynowych, gdyż te, jako instytucje użyteczności publicznej, mogą być czynne także w święta.

IAR
Źródło: IAR

Przeczytaj więcej na temat: Budżet rodziny

Konto PROSTOosczędzające PLUS
0 zł za prowadzenie konta
0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~Mmmmm

Zarządzającemu Dino Polska życzę by te święta były dla niego tak wspaniałe jak dla pracowników którzy pracują najdłużej z marketów. Chciałabym żeby poczuł się tak jak my kiedy nie możemy wcześniej pobyć z rodzinami i spokojnie przygotować się do świąt. Jest to poprostu bez duszne... no ale cóż po co pracownikom święta,sylwester...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~yyy

Dino pracuje najdłużej.

! Odpowiedz
1 0 ~xx

Tak,a siec marketów Dino jest otwarta do 21-ej a pracownicy siedzą dłużej

! Odpowiedz
2 0 ~patriota

Zmień pracę idź do firmy zachodniej to krócej będziesz pracować niż w Dino ;-)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr -1,1% IV 2016
PKB rdr 3,0% I kw. 2016
Stopa bezrobocia 9,5% IV 2016
Przeciętne wynagrodzenie 4 351,5 zł III 2016
Produkcja przemysłowa rdr 6,0% IV 2016

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Program 500+. Jak mądrze zainwestować dodatkowy kapitał rodzinny Program 500+. Jak mądrze zainwestować dodatkowy kapitał rodzinny Cena: 15,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl