Donieś, oceń, zgłoś pomysł - rusza serwis dla pracowników

Wystartował portal, dzięki któremu pracownicy będą mogli realnie i anonimowo współtworzyć firmę, o ile pracodawcy postanowią dołączyć do społeczności. Zamiast organizować się w związki zawodowe, zatrudnieni mogą wyjść z inicjatywą za pomocą startupu - anonimowo i bez wpływu na ich karierę - a przynajmniej tak przekonują twórcy portalu. 

(fot. thinkstock / Bankier.pl)

iniJob.com to serwis, w którym pierwsze skrzypce grają pracownicy. To oni zgłaszają inicjatywę, a inni członkowie załogi, mogą tę inicjatywę poprzeć. Portal gwarantuje, że prośby czy skargi pracowników trafią do ich pracodawców - anonimowo i bezpiecznie. Jak przekonują twórcy, to nie jest kolejny portal, który polega na przesyłaniu opinii dla byłych pracodawców. Misją iniJob.com jest tworzenie społeczności pracowników, którzy mogą realnie wpłynąć na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, w którym zostali zatrudnieni. 

Jak to działa? - Zgłosić inicjatywę mogą tylko osoby pracujące w danej firmie. Administratorzy serwisu weryfikują to oraz sprawdzają, czy dana propozycja jest zgodna z regulaminem. Nie może godzić w interes gospodarczy pracodawcy, nie może nikogo obrażać. Po akceptacji przez administratora jest ona publikowana w ramach profilu danego pracodawcy, zaraz po jego zarejestrowaniu w serwisie.

(inijob.com)

Jeżeli pracodawca jest nowy na iniJOB, przedstawiciel serwisu kontaktuje się z nim i informuje o przedsięwzięciu pracowników. Pracodawca może założyć darmowy profil i w ramach udostępnionego narzędzia reagować na inicjatywy. Oczywiście może też zignorować je, jednak wszyscy użytkownicy portalu będą widzieć, że dany pomysł pozostał bez odpowiedzi - wyjaśniają założyciele. 

Pomysłodawcą i twórcą portalu jest były prezes Comperia.pl - Bartosz Michałek.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~pracownik

Kolejny bzdety serwis
Jeśli ktoś pisze anonimowo to tak jak w donosach
Jest to napewno "prawda"
W anonim ach na necie to każdy jest chora
Nawet ja he he

! Odpowiedz
0 1 ~joey

W dawnych, normalnych czasach, tj. przed najazdem bolszewików na Polskę, nie czytało się w ogóle anonimowych donosów... Szły one prosto do kosza...

! Odpowiedz
0 2 ~realista

Ten cały prezesik to sz--ja i cwaniaczek. Zeruje na ludzkich problemach i nieszczesciach i to jeszcze za nasze pieniadze z podatkow tworzy takie portale zeby jeszcze bardziej pograzyc ludzi pracy. Nie dajcie sie nabrac na takie pomysly . Zwiazki wam nie pomoga a pracodawca pomoze. Nie rob chlopie jaj.

! Odpowiedz
2 12 ~kjhygtf

zażalenia skłąda się do inspekcji pracy, a nie do pracodawcy, który od razu zniszczy dokumentację zastraszy resztę pracowników. pomysł z piekła rodem.

! Odpowiedz
1 24 ~kytilana

PRL wraca tylko technologia się zmienia, przecież to niezapomniana "KSIĄŻKA WNIOSKÓW I ZAŻALEŃ"

! Odpowiedz
0 2 ~ksw

http://www.eioba.pl/a/34rn/tajemnice-starych-ksiag-skarg-wnioskow-i-zazalen

! Odpowiedz
1 19 ~nie-wiem

Coraz to głupsze pomysły wymyślają, korpoludkom już przesiadywanie na fejzbukach się znudziło i szukają nowego zajęcia?

! Odpowiedz
8 11 ~Marek

Jeden wpis o mojej firmie a mój mecenas zrobi z nich mokrą plamę.

! Odpowiedz
1 7 ~polskiPolak

oczywiście ,wszystko anonimowo ! ma się rozumieć ,,,,:-)))

! Odpowiedz
2 8 ~zez

lol, w jaki sposób konkretnie? Administrator serwisu w regulaminie napisze że "nie odpowiada za zamieszczone treści" i co mu zrobisz? Poza tym utkniesz w polskich sądach na lata, bo kogo ta sprawa będzie obchodzić?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl