Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2012-08-20 15:40 Źródło: BankierPress

BankierPress

Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce


Marzy Ci się dom nad ciepłym morzem, ale myślisz, że na własną nieruchomość w słonecznym kraju mogą sobie pozwolić tylko bogacze? To nieprawda! Domy w słonecznej Bułgarii, apartamenty na Riwierze Tureckiej czy spore mieszkania na Wyspach Kanaryjskich można kupić już za równowartość niewielkiego mieszkania w Polsce – wynika z analizy portalu nieruchomości domy.pl.


Prawdopodobnie każdy, kto kocha słońce, letnie temperatury i kąpiele w morzu myślał o własnym apartamencie lub domu w którymś z ciepłych krajów na południu Europy. Spełnieniu tych marzeń często jednak stało na drodze przeświadczenie, że wszędzie tam, gdzie lato trwa dłużej, ceny nieruchomości muszą być wyższe niż w Polsce. Tymczasem wcale tak nie jest. Cieplejszy klimat i większa liczba słonecznych dni w roku wcale nie są jednoznaczne z wysokimi cenami, co najlepiej widać na przykładzie Bułgarii. W tym stosunkowo blisko położonym kraju (zaledwie 2 godziny lotu samolotem z Polski) na nabywców czeka szeroki wybór domów i apartamentów nad morzem oferowanych w często zaskakująco niskich cenach. Już za równowartość kawalerki w Wałbrzychu, tj. ok 65 000 zł, można kupić 30-metrowy apartament w Burgas na Słonecznym Brzegu.


Ta sama kwota wystarczyłaby także na zakup niewielkiego, 3-pokojowego domu na 1000-metrowej działce w malowniczej wsi Zmeevo 28 km od wybrzeża Morza Czarnego. Także w słonecznym Burgas, za 155 000 zł, czyli za połowę średniej ceny kawalerki w Warszawie, można stać się właścicielem sporego - 47-metrowego, w pełni wyposażonego apartamentu oddalonego zaledwie 300 metrów od piaszczystej plaży.


Z analizy portalu domy.pl wynika, że przystępne ceny mają również nieruchomości w miejscowościach nadmorskich w Turcji. Np. 50-metrowe mieszkanie w kurorcie Machmutlar na Riwierze Tureckiej można nabyć już za ok. 100 000 zł. Taka kwota wystarczy np. na zakup gotowego do zamieszkania lokalu w budynku z 2006 roku. Przy budynku znajduje się basen, a plaża oddalona jest zaledwie o kilkanaście minut spacerem. Dla porównania – ta sama kwota w Polsce wystarczy na zakup kawalerki w Łodzi albo 2-pokojowego mieszkania w Bytomiu.


Mając do dyspozycji nieco większe środki, możemy nabyć duże, luksusowe mieszkanie w Antalyi. Przestronny, wykończony i w pełni wyposażony 3-pokojowy lokal o pow. 117 m2 to wydatek ok. 400 000 zł, czyli tyle, ile trzeba zapłacić za 50-metrowe mieszkanie w Warszawie.


Za nieco mniejszą kwotę, tj. ok. 350 000 zł, można znaleźć w portalu domy.pl 2-pokojowe lokum na należącej do Portugalii wyspie Madera – turystycznym raju na Oceanie Atlantyckim. Mając do dyspozycji niewiele większą kwotę można zastanowić się nad zakupem domu na wybrzeżu w Hiszpanii. Za 430 000 zł oferowane są np. ekskluzywne domy na kameralnym osiedlu w Lago Jardin koło Torrevieja nad Morzem Śródziemnym.


Prawie trzykrotnie mniejsza suma, ok. 150 000 zł – równowartość kawalerki w Gdańsku -wystarczyłaby, aby do końca życia czuć się jak na wakacjach. Za taką cenę można nabyć 4-pokojowe mieszkanie w Las Palmas na Majorce.


Analiza portalu domy.pl potwierdza, że atrakcyjne nieruchomości w krajach Europy Południowej stały się przystępne dla Polaków. Ich ceny są zbliżone do tych, po których oferowane są mieszkania w Polsce, a w wielu miejscach są od nich znacząco niższe./ Domy.pl


Komentarzy 0


Zobacz też:
» Trybunał: ograniczenie odszkodowania zawywłaszczenie zgodne z konstytucją
» Sejm zwiększył bonifikaty na mieszkania dla żołnierzy
» Eksperci: tani kredyt i dopłaty sprzyjają ożywieniu w mieszkaniówce
» więcej
RSS Google Wykop

Otwórz bezpłatne eKonto z darmowymi bankomatami i zyskaj nawet 600 zł zwrotu za transakcje kartą.
Sprawdź Sam najlepsze konto osobiste plebiscytu Złoty Bankier!

Komentarze do artykułu
Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~ziutek   2013-01-14 12:25
co za bzdury, liczy się pierwsza linia brzegowa i najbliższe okolice a te na majorce to 300 tys EUR minimum, zresztą wszystko już wykupione przez angoli, ruskich i niemców
Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~niewiarek   2013-01-13 20:24
To ja kupie cos jak mi zaoferuje w tych cenach na majorce ,kanara lub costa del sol ,granada jak taki cwany.
Re: Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~heh   2012-09-30 15:00
Ja bym powiedział, że słowo bankier (ale też i doradca finansowy, pośrednik, itd) stało się synonimem naciągacza, osoby która sprzeda Ci najgorsze g... żeby tylko zarobić.
Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~karolek   2012-08-21 13:36
TAM SĄ WIERUTNE BZDURY , BANKIERZE - KONTROLUJ CO WYWIESZASZ NA SWOICH STRONACH, TE BZDURY OBNIŻAJĄ TWOJĄ WIARYGODNOŚĆ, A BANKIER to OSOBA zaufania publicznego.
Las Palmas to chyba wyspy Kanaryjskie a nie Majorka :P Autor: ~mati   2012-08-21 12:52
jak w tytule :P
Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: cris17   2012-08-21 11:41
A od kiedy Las Palmas jest na Majorce ??!! LOL autor kompletnie się zbłaznił
Re: Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~gabon   2012-09-28 11:30
Smutna prawda, ale to nie zmienia faktu, że to właśnie w Polsce można całkiem nieźle zarobić na nieruchomościach. Ceny naszych hal magazynowych doszły do poziomu, który faktycznie gwarantuje zyski. Tr (..)
Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~ble   2012-08-21 08:48
to co ja tu jeszcze robię? ile kosztuje internet na majorce? sprzedam swoje mieszkanie i zacznę tam inwestować, co za róznica a różnica jest ogromna hehe :) ( czy jakoś tak ).. :P
Re: Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~sadlek   2012-10-30 11:49
Wy ceny trochę przesadzone, tym bardziej, że akurat teraz mamy w Polsce sezon na korzystanie z inwestycyjnych okazji. Piszę m.in o halach magazynowych. W wyszukiwarce Jartomu od dawna nie było takich (..)
Re: Dom na Majorce za kawalerkę w Polsce Autor: ~Inwestor gieldowy   2012-08-20 22:36
A od kiedy to sa w Warszawie kawalerki po 310.000 zl? ..."za 155.000 zl, czyli za polowe Sredniej ceny kawalerki wWarszawie...." cos autor za bardzo manipuluje, chca roznej masci doradcy p (..)