Chińczycy szukają partnerów biznesowych w Polsce

­­Blisko 200 chińskich przedsiębiorców z różnych branż będzie szukać partnerów biznesowych w Polsce podczas pierwszej edycji China Expo Poland 2011. Trzem dniom targów towarzyszyć będą konferencje na temat sposobów prowadzenia biznesu z Chińczykami, w tym importu z Chin i poszukiwania partnerów handlowych na azjatyckim rynku oraz eksportu do Państwa Środka.

Eksperci omówią też regulacje prawne dotyczące inwestycji zagranicznych w Chinach. Goszczącym w Polsce Chińczykom zaprezentowane zostaną z kolei oferty polskich stref ekonomicznych oraz zasady inwestowania w naszym kraju. Targi China Expo Poland 2011 odbędą się w dniach 8-10 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na targi i konferencje jest bezpłatny.- Rynkiem chińskim interesuje się wiele polskich firm, bo oferuje on wiele możliwości intensywnego rozwoju biznesu. Postanowiliśmy zatem zorganizować wydarzenie, które będzie ułatwiało nawiązywanie kontaktów biznesowych między przedsiębiorcami z Chin i Polski. Targi China Expo Poland to swojego rodzaju platforma, która będzie pomagała szukać partnerów handlowych, producentów, dystrybutorów oraz inwestorów, a także dawała wskazówki i wiedzę, jak efektywnie i bez problemów prowadzić wspólne interesy. Na naszych targach przedstawiciele małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw mają doskonałą okazję, aby poznać chińskie firmy oraz wysondować możliwości i zakres dalszej współpracy. Warto, aby polskie firmy były bardziej widoczne w Chinach i czerpały z potencjału tamtejszej gospodarki - mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

Wiedza o współpracy biznesowej z Chinami


Podczas China Expo Poland odbędzie się cykl konferencji poświęconych polsko-chińskim relacjom biznesowym prowadzonych przez ekspertów. Przedsiębiorcy będą mieli okazję wziąć udział w konferencji „Jak importować z Chin do Polski?”, podczas której prowadzący omówią źródła informacji o eksporterach chińskich, a także zwrócą uwagę na kwestie poszukiwania partnera chińskiego czy struktury popytu na towary chińskie w Polsce. Wskażą również skuteczne sposoby na wyszukanie dobrego dostawcy w Państwie Środka. Z kolei na panelu „Jak eksportować z Polski do Chin?” zostaną zaprezentowane warunki eksportowania do Chin, możliwości transportu i ubezpieczenia towarów, a także omówiony proces poszukiwania chińskiego importera. Nie zabraknie tematów dotyczących różnic kulturowych istotnych również w handlu Polska-Chiny. Natomiast na konferencji „Jak inwestować w Chinach?” specjaliści omówią możliwości rynku Chińskiego, wybrane regulacje prawne dotyczące inwestycji zagranicznych w Chinach, wskażą preferowane branże inwestycyjne, określone formy inwestycji, jak np. joint venture czy własna działalność, a także zwrócą uwagę na ważne aspekty kulturalne w biznesie. Jedną z konferencji „Nowoczesne Chiny” poprowadzi sam Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Sun Yuxi. Spotkanie zapoczątkuje pokaz filmu obrazujący współczesne oblicze i osiągnięcia Chin, po którym Ambasador będzie odpowiadał na pytania dotyczące różnych aspektów funkcjonowania chińskiej gospodarki.

Polska przyjazna chińskim inwestycjom


Partnerom Chińskim na spotkaniu „Jak inwestować w Polsce?” zostaną zaprezentowane ogólne warunki i możliwości inwestowania w Polsce, oferty stref ekonomicznych, a także warunki rozwoju infrastruktury kolejowej i drogowej w naszym kraju. Z myślą o wystawcach i delegacjach z Chin przygotowano konferencję „Polska w środku Europy”, na której przedstawiony zostanie dorobek kulturowy Polski, turystyczne atrakcje poszczególnych regionów, a także szerokie możliwości organizacji wystaw, targów i biznesu w Polsce. Prowadzący będą szczególnie zachęcać Chińczyków do poznania Warszawy, zwłaszcza Muzeum Chopina czy Centrum Nauki Kopernik.


Najlepsze chińskie produkty


Na Targi China Expo Poland 2011 przyjadą wystawcy z wielu chińskich prowincji reprezentujący różnorodne branże. Na stoiskach będzie można zobaczyć zarówno artykuły dekoracyjne, AGD, rękodzieła, tekstylia, ubrania, buty, walizki czy torby. Wśród ofert blisko 200 wystawców nie zabraknie również propozycji wyposażenia łazienek, artykułów budowlanych, wypoczynkowych, ogrodowych, narzędzi czy części samochodowych.

Chińskie atrakcje na targach


Na zwiedzających targi czekają również liczne atrakcje przybliżające Polakom chińską tradycję i kulturę. Podczas imprezy będą odbywały się m.in. pokaz tańczącego lwa, Kung-Fu, Wushu, parzenia herbaty, medycyny naturalnej, gotowania na żywo i degustacje orientalnych potraw. Ponadto, w rozpoczętych jeszcze przed targami konkursach można wygrać cenne nagrody, wśród których znajduje się dwuosobowa wycieczka do Chin, która zwycięzcy pozwoli zwiedzić Państwo Środka i osobiście poznać jego piękno. Uroki Chin, tamtejszą przyrodę i ludzi będzie pokazywała również wystawa fotograficzna.

Honorowe patronaty


Honorowe patronaty nad pierwszą edycją China Expo Poland 2011 objęli Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki, Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury oraz Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a także Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz Krajowa Izba Gospodarcza i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Partnerem targów jest również uznana chińska organizacja biznesowa China International Center for Economic and Technical Exchanges (CICETE).

Wstęp bezpłatny


Wstęp na targi China Expo Poland jest bezpłatny. Wszystkich zwiedzających obowiązuje rejestracja, której można dokonać na stronie www.chinaexpo.pl bądź podczas trwania targów.


/MT Polska

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Ostateczny termin złożenia do US rocznej deklaracji podatkowej za 2016 rok

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl