Brazylijska firma Stefanini otwiera oddział w Opolu

Za dwa tygodnie powstała w Brazylii firma Stefanini otwiera swój oddział w Opolu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Do końca przyszłego roku spółka ma zamiar zatrudniać w opolskim oddziale do stu osób.

Firma Stefanini świadczy usługi IT na rzecz ponad 500 firm z całego świata. Jak poinformował Łukasz Domoradzki, odpowiedzialny z ramienia Stefanini za utworzenie oddziału w Opolu, pracownicy w tym mieście będą obsługiwali m.in. niemiecki Linde Gas, Linde Engineering oraz - jak to określił - znaczące korporacje z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej i tytoniowej.

"W wyborze Opola jako lokalizacji trzeciego w Polsce oddziału najważniejszy był dostęp do osób znających język niemiecki, wysoka kultura pracy i ponadstandardowa życzliwość władz miasta dla nowych inwestorów. Jesteśmy obecni w 39 państwach, więc mamy wystarczający materiał do porównania" - wskazał Domoradzki. Nowi pracownicy firmy zostaną przeszkoleni w Monachium i Dreźnie.

Zdaniem prezydenta Opola, wybór tego miasta przez inwestora z Brazylii jest dowodem na dobrą opinię, jaką posiada to miasto wśród firm szukających w Polsce miejsca do poszerzenia swojej działalności.

"To pierwsza firma w Opolu z korzeniami sięgającymi Ameryki Południowej. Mamy już zakład produkcyjny z Chin, są firmy z różnych części Europy. Widocznie dobra opinia o Opolu dociera coraz dalej" - powiedział Wiśniewski. Jak dodał, biorąc pod uwagę fakt, że 20 proc. miejsc pracy w regionie jest w naszym mieście, kolejny inwestor jest doskonałą informacją dla całego województwa.

Stefanini powstała w 1987 roku w Brazylii. Jej działalność polega na wsparciu IT dla ponad 500 firm z 39 krajach. Firma zatrudnia 22 tysiące osób, z czego co dziesiąty pracownik mieszka w Europie.

W Polsce Stefanini działa od 2007 roku. W 2010 Brazylijczycy przejęli firmę Tech Team Global świadczącą outsourcingowe usługi informatyczne. Rok później otwarto w Krakowie biuro Stefanini Poland, które obecnie zatrudnia 200 pracowników, obsługujących klientów z całego świata w kilkunastu językach.

autor: Marek Szczepanik

edytor: Dorota Kazimierczak

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl