Bez licencji i wykształcenia można będzie zostać specjalistą w 50 zawodach

Dostęp do niemal 50 profesji ma zostać całkowicie otwarty. O rozpoczynającej się reformie deregulacyjnej rządu pisze "Rzeczpospolita".

Gabinet Donalda Tuska zamierza otworzyć dostęp do 46 zawodów. Bez większych problemów każdy będzie mógł zostać między innymi przewodnikiem turystycznym, taksówkarzem, pośrednikiem lub zarządcą nieruchomości.

Na podstawie informacji, do których dotarła "Rzeczpospolita", widać, że otwarcie zawodów będzie radykalne. Wiadomo, że proponuje się, by przyszli zarządcy i pośrednicy nieruchomości nie musieli mieć nie tylko licencji zawodowej, ale nawet wykształcenia. Wystarczy, że ukończą szkołę podstawową. Pozwoli im to na wpis do rejestru i rozpoczęcie pracy w zawodzie.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/kry
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~endi

Namnożyło się egzaminów , zaliczeń , sprawdzianów .... wyścig szczurów do kwadratu a dzieciaki już nie wiedzą co łykać żeby jakoś przez to przejść , kończy taki dzieciak szkołę i .....dowiaduje się że nie ma dla niego pracy oraz , że nie przysługuje mu zasiłem dla bezrobotnego .....Teraz będę mógł SAM ZARZĄDZAĆ SWOIM MIESZKANIEM , a nie jakaś zas... firma co miesiąc kasuje odemnie kilkaset złotych za samo zarządzanie moją własnością .... Donek - dziękuję ! POPRAWIŁEŚ SIĘ CHŁOPIE !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji

Ja... nie miałem licencji na robienie dzieci... i... patrzajta ! Udało się !

! Odpowiedz
0 0 ~Być może

Być może zmniejszy się liczba bezrobotnych ale za jakie pieniądze będą Ci ludzie musieli pracować???? Konkurencja doprowadzi do tego, że część ludzi odjedzie z zawodu bo nie będzie się opłacało... I wynikiem czego będzie nowe bezrobocie...

! Odpowiedz
0 0 ~olafi

Jeżeli ktoś jest krętaczem to czy ma licencję czy nie ma to i tak cię wykręci
Wszystko musi sprawdzić notariusz więc rola pośrednika kończy się na skojarzeniu osób.
Niektóre leniwe Agencje Licencjonowane żądają dostarczenia wszystkich dokumentów,
a one tylko zaniosą do notariusza i wyciągną kasę kilka procent od ceny.
Myślę że do zaniesienia dokumentów do notariusza wystarczy 8-mio latek co trochę umie czytać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~nie_pośrednik.

Doskonały pomysł! Pośrednicy w obrocie nieruchomościami bez kwalifikacji zapewnią całkowitą ochronę transakcji!( Bo oczywiście będą mieli pełną wiedzę w tym zakresie).

Przynajmniej zapewnimy przyszłość prawnikom, którzy będą odkopywać błędy prawne powstałe w wyniku nieprawidłowych, a zapewne czesto i nielegalnych transakcji.

Ja rozumiem, że licencje wpływają na sterowanie cenami, ale nie popadajmy w absurdy! Są zwody, w których kompetencja jest podstawą. A do takich w 100% należą te związane z nieruchomościami. Wystarczy zapoznać się z ilością przepisów i zakresem wiedzy wymaganymi obecnie przy egzaminach państwowych.

Może powinnismy także zająć się prokuratorami i notariuszami? Niech każdy będzie mógł ustanowić siebie notariuszem, adwokatm,sędzią czy właśnie prokuratorem. Zróbmy chaos raz a porządnie, poproszę.


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~owad

Osoba bez świadectwa może mieć wiedzę.Pewna teoria głosi ,że geniusze nie powinni edukować się w szkołach.

! Odpowiedz
0 0 ~endi

Dnia 2012-02-28 o godz. 13:05 ~owad napisał(a):
> Osoba bez świadectwa może mieć wiedzę.Pewna teoria głosi
> ,że geniusze nie powinni edukować się w szkołach.

Bardzo mądrze powiedziane ....też uważam ,że polska szkoła niczego nie uczy poza nerwicą ...

! Odpowiedz
0 0 ~KAPO

DEDEKTYW Rutkowski pracuje bez LICENCJI
i dobrze mu sie zyje

! Odpowiedz
0 0 ~Baca

inteligencja i talent nie mają nic wspólnego z wykształceniem. Co to za wykształcenie mgr. Marksizmu ??? a tacy dominują w Sądach, Adwokaturach, Notariatach itp. Szczerze powiedziawszy to matka bez wykształcenia byłaby lepszym obrońcą dla syna niż niejeden wykształcony ex. UBek, a nie może bronić bo nie jest z klanu.

! Odpowiedz
0 0 ~Sebel

A co Ci przeszkadza korzystać z usług osoby z doktoratem?
Każdy jeśli chce może samodzielnie kształcić się w dowolnej dziedzinie i może być lepszy od tych wszystkich licencjonowanych fachowców...

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr -0,6% X 2014
PKB rdr 3,3% III kw. 2014
Stopa bezrobocia 11,3% X 2014
Przeciętne wynagrodzenie 4 004,8 zł XI 2014
Produkcja przemysłowa rdr 1,6% X 2014

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących Giełda. Skuteczne strategie nie tylko dla początkujących Cena: 39,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku