Apple wyprodukuje iPhone'y z materiałów pochodzących z recyklingu

Apple zobowiązał się do produkowania swoich głównych produktów wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Takie oświadczenie firma zawarła w planach na 2017 rok w zakresie wspólnej odpowiedzialności za środowisko. 

(fot. CHRISTOPH DERNBACH / FORUM)

"Chcemy rzucić sobie wyzwanie, aby pewnego dnia zakończyć naszą zależność od przemysłu wydobywczego", podała spółka w raporcie ogłoszonym tuż przed Dniem Ziemi, donosi serwis TechCrunch.com. Apple chce w ten sposób przyczynić się do ochrony środowiska i maksymalnie ograniczyć wydobywanie "krwawych diamentów". Spółka zapewnia, że takie rozwiązania mogą również przyczynić się do ograniczenia zjawiska łamania praw człowieka przy kopalniach np. kobaltu w Kongo, gdzie do pracy zmuszane są dzieci.

Umiarkowany optymizm wyraża między innymi Greenpeace, która uważa, że takie działania nie wystarczą, żeby skutecznie chronić środowisko. Zdaniem organizacji Apple musi pójść o krok dalej i zobowiązać się do tworzenia takich urządzeń, które nie tylko będą bardziej trwałe, ale i w prostszy sposób będą mogły zostać naprawione.

Organizacja w oficjalnym stanowisku podkreśla, że postęp koncernu w zakresie przekształcenia swojego łańcucha dostaw w Azji na korzystający z energii odnawialnej spowoduje wyprzedzenie konkurencji przez spółkę. "Wielkie firmy IT, jak Samsung, Huawei i Microsoft powinny szybko zareagować na decyzję Apple, jeśli nie chcą pozostać w tyle" - poinformował Greenpeace w komunikacie. 

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ukwebdes

iPhone to w sumie najlepszy telefon na rynku. Tyle że troche idzie w złą stronę. Usuneli port słuchawek, produkują to jakiś chinskich norach a teraz będą to jeszcze robić z chinskich śmieci, bo nie nadążają z ich paleniem.

http://www.22studio.co.uk

! Odpowiedz
3 3 ~metrino

Właśnie dziś kupiłem iPhone 7+ wybór pomiędzy jabłkiem a samsungiem był ciężki jednak chciałem spróbować czegoś nowego wcześniej używałem s.note kilka generacji i bezroblemowych lat heh... Pierwsze wrażenie pozytywne jednak od razu widać ze wyświetlacz przegrywa z amuletem od samsunga zobaczymy jak z resztą i ile wart jest ten ogryzek

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 1 ~aqq

Wyswietlacz wcale nie przegrywa, jest pardziej czytelny i mniej meczy oczy no i oczywiscie posiada bardziej naturalne kolory. Gdyby bylo inaczej to juz dawno by uzyli AMOLED. To jest po prostu telefon do pracy.

! Odpowiedz
3 8 ~ererer

lewaki z greenpeace jak zwykle majaczą

iphone nie jest dla nikogo żadną konkurencją, apple produkuje zabawki dla gadżeciarzy i ich udział w rynku nie przekroczy 10-15% bo tyle jest na świecie gadżeciarzy skłonnych to kupić a reszta klientów oczekuje od telefonów żeby po prostu działał w konkurencyjnej cenie bo to tylko proste narzędzie

nikt ze zwyczajnych użytkowników telefonów nie będzie leciał po iphonea bo jakaś tam polityka recyklingowa, apple jak chce to niech sobie wydziwia ku uciesze swojej hermetycznej grupy fanów
pozostała większość branży i jej większość klientów ma to gdzieś

greenpeace jak zwykle koncertowo się wydurnił tym tekstem aż miło czytać jak ci lewi ludzie sami dokonują zaorania

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Gdzie

W Polsce to co mówisz może jest prawdą, ale spójrz na Stany Zjednoczone, gdzie w szkołach mają komputery Mac. Tam nie jest to produkt za który się dopłaca jakieś wielkie kwoty.

! Odpowiedz
0 0 ~Michał_

Nie zgodzę się ze znawca jak wszyscy znawcy wiedza wszystko ja miałem Apple i oddałem córce ona jest zadowolona ja nie byłem ale automat to co innego. Mam i nie zamienię na wajche

! Odpowiedz
2 2 ~znafca

Z iPhonami jest ja ze skrzyniami automatycznymi - jak raz kupisz, to będziesz już kupował zawsze. Po prostu są wygodne, kto nie miał, albo raz jechał dwudziestoletnim tryplem z automatem, albo miał 5 letniego iphona w ręce ten nie zrozumie.

! Odpowiedz
0 7 ~burza

Chce zobaczyć te akumulatory z ekologicznych materiałów ...

! Odpowiedz
7 2 ~gdfsg

gul bo nie macie iPhone?

! Odpowiedz
2 10 ~ded

telefony to "luksus" dla biedaków, majętni kupują inne zabawki...

! Odpowiedz

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Ostateczny termin złożenia do US rocznej deklaracji podatkowej za 2016 rok

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

    Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • W tym terminie z ZUS rozliczają się przedsiębiorcy opłacający składki za siebie. Składka na Fundusz Pracy.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Księgarnia Bankier.pl

Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego ilustracje: Andrzej Mleczko, Robert B. Cialdini Cena: 34,90 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl