Credit Agricole kredyt hipoteczny – jakie warunki?

Credit Agricole Bank Polska jako jeden z nielicznych banków daje klientom możliwość wyboru między dwoma opcjami kredytu hipotecznego: „0% prowizji” lub „niższa marża”. Jednocześnie obowiązuje tu bardzo szeroki wachlarz celów, na które mogą być finansowane w ten sposób. Korzystając z dodatkowych produktów banku klienci mają też możliwość znacznego obniżenia marży swojego kredytu.

Credit Agricole kredyt hipoteczny – jakie warunki?
Credit Agricole kredyt hipoteczny – jakie warunki? (fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Credit Agricole Bank Polska zachęca też klientów możliwością skorzystania raz w roku z wakacji kredytowych. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kredytem mogą tu skorzystać także z karencji w spłacie wynoszącej nawet 36 miesięcy dla rynku pierwotnego. W przypadku rynku wtórnego maksymalny okres karencji wynosi 12 miesięcy. 

Na jaki cel kredyt hipoteczny w Credit Agricole Bank Polska?

Credit Agricole Bank Polska daje swoim klientom naprawdę szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o przeznaczenie środków z uzyskanego kredytu. Kredyt hipoteczny w Credit Agricole Bank Polska może więc być przeznaczony na budowę domu, a także na rozbudowę, nadbudowę lub przebudowę już posiadanej nieruchomości, a nawet budowę domu letniskowego czy sam zakup działki. Popularnym przeznaczeniem będzie też zakup mieszkania lub domu – zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym. Bank daje też możliwość finansowania w postaci kredytu hipotecznego remontu, wykończenia, modernizacji czy adaptacji mieszkania lub domu.

Kredytem hipotecznym w Credit Agricole Bank Polska można również refinansować zobowiązanie zaciągnięte wcześniej w innym banku. Taka operacja będzie korzystna dla osób, które wcześniej zadłużyły się na mniej atrakcyjnych warunkach.

Ile i na jak długo można pożyczyć w Credit Agricole Bank Polska?

Minimalna kwota kredytu hipotecznego w Credit Agricole Bank Polska to 40 000 zł, maksymalna 3 500 000 zł. Credit Agricole Bank Polska udziela kredytów hipotecznych w kwocie nie wyższej niż 80 proc. wartości kredytowanej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole Bank Polska może być zaciągnięty maksymalnie na 420 miesięcy, czyli 35 lat. W momencie zakończenia spłaty zobowiązania kredytobiorca, którego dochody przyjmowane są do oszacowania zdolności kredytowej, nie może przekroczyć jednak 70. roku życia. Najkrótszy dostępny okres kredytowania to 2 miesiące.

Klienci mają możliwość wyboru formuły spłaty kredytu pomiędzy spłatą w ratach równych lub ratach malejących.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Credit Agricole Bank Polska?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego Credit Agricole Bank Polska, podobnie jak większości dostępnych dziś kredytów, jest zmienne. Składa się na nie stała marża ustalana indywidualnie z klientem oraz stopa bazowa, którą w przypadku kredytów złotowych jest WIBOR 3M.

Bank udostępnia klientom dwie opcje kredytów hipotecznych – „0% prowizji” lub „niższa marża”:

  • w ofercie „0% prowizji” marża wyjściowa wynosi obecnie 3,20 pp., prowizja – 0 proc.
  • w ofercie „niższa marża” wyjściowa stawka marży wynosi 3 pp., prowizja - 2 proc. kwoty kredytu. Pobierana jest on gotówką lub doliczana do kwoty kredytu i spłacana w ratach.

Klient ma możliwość zmniejszyć wysokość marży przez skorzystanie z dodatkowych produktów oferowanych bez bank, takich jak: konto osobiste, na które wpływać będzie wynagrodzenie, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie nieruchomości, karta kredytowa czy Program Systematycznego Oszczędzania. Łączna obniżka marży może wynieść maksymalnie 1,2 pp.

Najważniejsze dodatkowe koszty w kredycie hipotecznym Credit Agricole Bank Polska

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego

Nie obowiązuje, bank finansuje do 80 proc. wartości nieruchomości

Ubezpieczenie pomostowe

Podwyższenie marży o 1,2 pp.

Opłata za wycenę nieruchomości

385 zł – lokal;

580 zł – dom jednorodzinny

Źródło: opracowanie Bankier.pl na podstawie informacji od banku

Kredyt hipoteczny Credit Agricole Bank Polska – podstawowe korzyści

Choć oferta kredytu hipotecznego Credit Agricole Bank Polska nie należy do czołówek rankingów pod względem marży czy łącznego kosztu kredytu, ma kilka cech, które wyróżniają ją na tle rynku. Przede wszystkim bank nie pobiera opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu w całym okresie jego trwania. Oznacza to, że klient może spłacić kredyt (nawet w pierwszych latach trwania umowy) bez ponoszenia finansowych konsekwencji.

Po każdych 12 miesiącach terminowej spłaty kredytu, raz w roku Credit Agricole Bank Polska daje też klientom możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych podczas których nie będzie pobierana część kapitałowa miesięcznej raty.  Dodatkowo, w początkowym okresie spłaty, klienci mogą wnioskować o karencję w spłacie kredytu. Bank daje bowiem możliwość odroczenia płatności kapitałowej części raty. W przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego – do 12 miesięcy, a z rynku pierwotnego – do 36 miesięcy.

Ubezpieczenia do kredytu hipotecznego Credit Agricole Bank Polska

Dodatkowym produktem oferowanym do kredytu hipotecznego w Credit Agricole Bank Polska jest ubezpieczenie na życie. Nie jest ono wymagane w ofercie standardowej, ale jego zakup pozwala obniżyć poziom marży. Miesięczna składka ubezpieczeniowa naliczana jest od kapitału pozostałego do spłaty i wynosi 0,0299 proc. Pobierana jest wraz z ratą kredytu. W razie śmierci kredytobiorcy lub jego całkowitej niezdolności do pracy czy utraty zdolności do samodzielnej egzystencji, ubezpieczenie pokrywa 100% kwoty, jaka pozostała do spłaty, co stanowi 100% sumy ubezpieczenia.

Za pośrednictwem Credit Agricole Bank Polska można również skorzystać z oferty ubezpieczenia nieruchomości. Choć jest ono standardowo wymagane w każdym banku, klient nie musi korzystać z oferty przedstawianej przez sam bank, jednak jej wybór również może przyczynić się do obniżenia marży. Składka zależy od wybranego zakresu ochrony.

Źródło:
Zapytaj doradcę

Informacje o ofercieKalkulacja dla: 200 000 zł, 250 000 zł, zakup mieszkania lub domu, 30 lat, 30 lat, równe, skorzystam z innych produktów banku, aby obniżyć marżę

Waluta: PLN
Oprocentowanie rzeczywiste: 4,1710%
Oprocentowanie nominalne: 3,53%
(WIBOR 3M* 1,73% + marża 1,80%)
Prowizja: 4 000,00 zł
2,00% kwoty kredytu
Ubezpieczenie pomostowe
139,45 zł za pierwszy miesiąc
Do chwili ustanowienia hipoteki bank stosuje marżę podwyższoną o 1,2 pp.
Wycena nieruchomości
min. 385 zł, max. 590 zł
Ubezpieczenie inne
ubezpieczenie na życie
0,03% od zadłużenia za pierwszy miesiąc Ubezpieczenie od 1 miesiąca na cały okres kredytu
Uwagi

Oferta “Niższa marża” z dodatkowymi produktami.

Sprawdź inne oferty kredytów

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Pobierz program PIT 2016

Program Pit 2016
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl