Forum Prowadzenie firmy

Re: Import Alkocholu

witam

Odnosnie importu alkoholu a wlasciwie przemieszczania sie towarow akcyzowych na terenie panstw czlonkowskich EU w tym przypadku Polski beda Panu Potrzebne nastepujace pozwolenia:Pozwolenia Ministra gospodarki na obrot hurtowy alkoholem jesli alkohol jest alkoholem powyzej 18 % .Wiaze sie z tym zlozenie podania do Ministerstwa gospodarki oraz uiszczenie oplaty w wysokosci ok 50 tys zlotych,w przypadku jezeli jest to alkochol do 18 % bez piwa pozwolenie kosztuje 4000 zl wydawane przez wojewodzki urzad marszalkowski danego wojewodztwa .Wprzypadku piwa do 4.5 zawartosci alkoholu i alkoholow do tej poprzeczki procentowej pozwolenie wydawane przez ten sam organ jak w przypadku do 18% za dodatkowa oplata 4000 tys zlotych.Aby uzyskac tego typu pozwolenia co jest moim zdanim banalem w przypadku prowadzenia sprzedazy bezposredniej trzeba posiadac lub podnajmowac pomieszczenie gospodarcze spelniajace funkcje magazynu z czym zwiazane sa dodatkowe koszty oraz odbior pomieszczenia przez sanepid jako dodatkowy hak pod nogi stawiany przez nasze panstwo pod nogi inwestora potrzebna bedzie zgodnosc polozenia lokalu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oczywiscie dodatkowe z tym zwiazane koszty o czym nie mozna zapomniec.I tak po wszystkich perturbacjach zfrustrowanego przedsiebiorcy dochodzimy do nastepnej instytucji zwanej Urzedem Celnym.W przypadku jesli nie chca panstwo korzystac z zewnetrznych firm logistycznych oraz skladow akcyzowcy co oczywiscie jest dodatkowym kosztem musza panstwo zlozyc podanie o nadanie numeru akcyzowego na ktory czeka sie okolo 3 miesiecy:)lub moga zdecydowac sie panstwo na korzystanie z publicznych skladow podatkowych za dodatkowa oplata. w sumie aby moc importowac piwa wina oraz likiey powyzej 18 % przedsiebiorca na samym poczatku inwestycji musi byc przygotowany na koszty w granicach 70 tys zl pod warunkiem iz pomieszcznie ktore wynajmie a ktore musi spelniac warunki dla sanepidu nie bedzie kosztowac wiecej niz 4000tys rocznie.MI osobiscie takie pozwolenie nie jest potrzene poniewaz prowadze sprzedaz bezposrednio do supermarketow korzystam z z zewnetrznych firm logistycznych ktore przechowuja muj towar ale dzieki wspanialomyslnosci ustawodawcow musze ponosic dodatkowe koszty na pomieszczenia gospodarcze ktore nie sa mi do niczego potrzebne nie wiem dlaczego nie wzieto pod uwage tego typu dzialan jak sprzedaz bezposrednia gdzie do niczego nikomu nie sa potrzebne wlasne magazyny a ktore niestety sa warunkiem uzyskania pozwolen niezbednych do prowadznenia dzialanosci.gdyby mial pan wiecej pytn zapraszam muj e mail:terpilowski@gmail.com polecam sie rowniej jako exporter ponad 1300 alkoholow w zawieszonej akcyzie z terenu Eu gdzie rowniez ,mam zarejestrowana firme i oczywiscie nie jest to tak skompliukowane jak w Polsce i dlatego w rankingu panstwa w ktorym chcieliby inwestowac zagraniczni inwestorzy idziemy w dol jako Polska.Pozdrawiam i zycze sukcesu.