Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Dywidendowy szok na GPW

Zgłoś do moderatora
Mainstremowe media i ich mocodawcy zaciekle atakują ewentualne zmiany w OFE, nagania wszystkich anali i "wielkie autorytety" hehe by wypowiadali się z groźnymi minami jaką to wielką szkodą dla Polski i polskich ludzi będą zmiany i likwidacja OFE. Jak to nasze oszczędności zostaną ukradzione. Poczytajcie poniżej to zrozumiecie czym jest OFE.

Wielu słuchaczy nie rozumie skąd się bierze dług Polski, posłuchajcie co mówią profesorowie z SGH (nie dopuszczani do mediów przez lata), to OFE generują miliardy długu Polski za które to trzeba płacić sporo odsetek, co pogrąża nas jeszcze bardziej. Nie mówiąc o wzroście podatków i obciążeń dla społeczeństwa jak i dla firm poprzez CIT, PIT czy VAT, czy o totalnych cięciach np. w służbie zdrowia, czy szkolnictwie. Z powodu wprowadzenia OFE przez kilkanaście lat zostały wygenerowane setki
miliardów długu Polski. Wygooglajcie co piszą na ten temat Pani Prof. Leokadia Oręziak czy Pani Prof. Grażyna Ancyparowicz - Panie Profesor z SGH - najlepszej Polskiej uczelni ekonomicznej, kształcącej tysiące najlepszych specjalistów. Komu wszyscy powinni wierzyć, specjalistom z najlepszej uczelni czy naganiaczom w tej TV?

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe

Rostowski teraz jest przymuszony by ograniczać dług bo nie ma już skąd brać, podniósł podatki ale zarżnął tym popyt wewnętrzny - ludzie przestali kupować więc gospodarka sypie się coraz bardziej (wzrasta bezrobocie, spadają przychody budżetowe = coraz większy dług i deficyt budżetowy), dlatego bierze z OFE, ale przez lata to tolerował a wręcz wprowadzał razem z Balcerowiczem. Jak się to kończy:

Polacy po 1989 roku zostali zniewoleni!
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,15707590,wiadomosc.html?ticaid=510be2

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-zadluza-sie-w-tempie-10-mld-zl-miesiecznie-2856443.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polska-sie-wyludnia-Z-tych-rejonow-ucieka-najwiecej-osob,wid,15719005,wiadomosc.html?ticaid=110be2

Tak się okrada całe pokolenia i całe społeczeństwo.
I dla jasności nie jestem za Rostowskim czy Tuskiem, bo oni to robią tylko dlatego że budżet im się nie dopina, finanse się sypią i nie ma skąd brać kasy na załatanie dziur i spłatę długów. Ale jeżeli będą mieli odwagę (albo przymus) by zmienić dużo w OFE a najlepiej je zlikwidować, to będzie najlepsza rzecz jaką zrobił ten rząd przez 2 kadencje. Jedyna szansa jest w tym że skoro oni zaczęli dłubać przy OFE to ich następcy dokończą to dzieło i zlikwidują tego pasożyta OFE. Oby bo jak nie to
jesteśmy na prostej drodze by być drugą Grecja, mogę wam to obiecać, mimo od lat zaciskania pasa, ciągłego podnoszenia podatków, pracy do 67 lat, oszczędzaniu na służbie zdrowia itp. itd, to nie wyjdziemy z długów jeżeli ktoś nie zlikwiduje OFE.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.