Forum Fundusze inwestycyjne +Dodaj wątek

pko credit suisse zrównoważony

Moja mama zainwestowała w fundusze 24000 za namową banku, nie będąc świadoma do końca w co się pakuje..miała to być "dobra" inwestycja i pewna, jak stwierdziła pani z banku. Na dzień obecny pozostało jej ok 14000 Wycofanie z funduszy to duża strata i nigdzie tego tak szybko się nie odbuduje. Pozostając w funduszach jest ryzyko, że straci się wszystko, jak będzie dalej tak jak do tej pory na rynku giełdowym. Niektórzy doradzają, że jak pieniądze nie są potrzebne, to najlepiej zapomnieć o ich istnieniu i przeczekać ten okres, aż nastapi tendencja wzrostowa. Nie wiem co doradzić mamie....zainwestowała w fundusze cale swoje oszczędności..pieniądze ciężko zapracowane...nie mogę patrzeć spokojnie jak oszczędności jej życia przepadają...jest już u kresu wytrzymałości psychicznej, nie wiem jak jej pomóc. Proszę o fachową rade jak szybko i bez większego ryzyka odbudować przynajmniej część tych strat. I co robić? wycofac się, czy nadal w tym tkwić...?jak dużo jeszcze mama może starcić na tym funduszu?i czy jest jakaś granica, której nie powinien ten spadek przekroczyć? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.