Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs
Radio Zet

jak założyć i prowadzić sklep spożywczy

Autor  |  patusiak [10.7.1.*]    2007-09-24 14:26
witam, stoje przed dylematem zalozenia firmy - sklepu spozywczego na wsi, w chwili obecnej jest to sklep GS, jest to jednyny sklep na wsi usytuowany w jej centrum, na wsi mieszka okolo 300 osob.. najblizszy sklep jest 4 km dalej w sasiedniej miejscowosci, strategie prowadzenia sklepu mam opracowane, natomiast problem pojawia sie przy finansach, lokal jest w dobrym stanie ale do remontu, musialabym zrobic regaly, do tego wyposarzenie (lodowki itp) i towar, bylby to taki typowy wiejski sklepik spozywczo-przemyslowy, w tej chwili ten sklep ma miesiecznie obrotu okolo 15tys, marza jest wysoka jak to w sklepach GS ponad 30%, ja oczywiscie nie narzucalabym takiej... zeby jeszcze wiecej u mnie ludzie kupowali... i zeby wyplewic calkiem handel obwozny, wszelkie informacje na biezaco mam od cioci ktora pracuje w tym sklepie, a pozniej pracowalaby tez dla mnie, szukalam informacji o dofinansowaniu z UE (chyba nie bardzo na sklep spozywczy) na funduszach od rozwoju regionu.. i zwiazanymi z nimi mozliwosciami dofinansowania... i nie wiem co mam zrobic... bo nie mam zadnego zabezpieczenia... nie mam tez poreczycieli... nie wiem skad wziac srodki na start... jestem pewna ze biznes by sie powiodl... sklep jest tez miejscem spotkan miejscowej ludnosci.. nie wiem tez co zrobic z miejscowymi pijaczkami... bo na poczatku pewnie bedzie odwiedzal mnie sanepid.. a oni od kilkudziesieciu lat przyzwyczaili sie do picia alkoholu w sklepie.. gdybym miala 100tys. to otworzylabym od razu obok bar... jest tam nieczynna juz mleczarnia tez do kupienia... chcialabym sie dowiedziec ile mogloby mnie kosztowac wyremontowanie i zainwestowanie na start ... mi wyszlo jakies 50tys... lacznie z wykupem.. nie orientuje sie zupelnie jak z lodowkami... czy mam je sama kupic.. czy dostane od firmy z ktora podpisze umowe na jakies mrozone czy lodowkowe jedzenie... hurtownikow bede miec 50km od tej wsi... bo najblizsze wieksze miejscowowsci.. to miasteczka po 20tys mieszkancow ze slaba konkurencja i wysokimi cenami... wiec mialabym hurtownikow z miasta wojewodzkiego... czy uda mi sie dostac dofinansowanie jesli mieszkam i jestem zameldowana w innym wojewodztwie niz mialabym prowadzic dzialalnosc... czy w zwiazku z tym mialabym problem z uzyskaniem dotacji... na kredyt nie licze.. bo nie mam zabezpieczen.... mam super pomysl.. tylko zeby to realizowac... ale nie mam jak... prosze o pomoc... pozdrawiam....

Najlepsze dla Ciebie warunki do realizacji wiosennych planów

« Poprzednia wiadomość   |   Następna wiadomość »
Sortowanie:     Pokaż treść wszystkich   « Najstarsza   Najnowsza »