Forum Zakładanie firmy +Dodaj wątek

Fachowa literatura pomocna przy zakładaniu firmy.

Witam.
Jestem bardzo miło zaskoczony, iż strona taka jak ta istnieje. Jak widzę, bardzo wiele osób zainteresowanych jest prowadzeniem własnego interesu. Niestety, przeglądając dotychczasowe wątki nie udało mi się tak naprawdę trafić na informacje, które dotyczyłyby konkretnie mojego przypadku, a dodatkowo byłyby rzetelne i dokładne. Stąd więc moja prośba

Czy ktokolwiek z Państwa fachowców pomagających początkującym przedsiębiorcom, byłby w stanie podać literaturę w której znajdę odpowiedzi na wszystkie pytania nurtującego początkującego przedsiębiorcę? Która opisze problem zakłądania firmy i rozliczania się z Państwem krok po kroku od podstaw?

Mam dostęp do Biblioteki SGH, nie będzie więc problemu ze znalezieniem podanej książki. Może to być równie dobrze artykuł z jakieś gazety.

Rzeczy, które mnie interesują to: sposób i wysokość płacenia ZUS'u (jestem studentem), sposób płacenia VAT'u i podatku dochodowego. Zapewne wszystkie te informacje zdobędę na studiach za rok bądź dwa, ale "niestety" spieszy mi się :)
Pozdrawiam