Forum Zakładanie firmy +Dodaj wątek

Działalność gospodarcza a KRUS

Prosze wszystkich o poradę !!! Jestem w kropce - przez 14 lat mam opłacany KRUS. Wiadomo że składka krusowska jest bardziej opłacalna niż ZUS przy zakładaniu firmy. Chce założyć firmę która zajmowała by się usługami internetowymi i tworzeniem stron internetowych na terenie całej Polski. Nikt mi nie może pomóc ( przy tej kwestii Urząd Gminy, ODR, ARIMR, Urząd Pracy) są po prostu bezsilni. Oto moje pytania - ludzie pomocy!!!

1) Jak otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu, lokalu (nie chodzi mi o kredyt, bo pieniążki są, chciałbym otrzymać refundacje kosztów choćby 25%)

2)Czy rolnicy mogą wogule otwierać taką działalność, zostając przy KRUS-ie, czy muszą płacić ciężką kasę dla Zusu.

3) Czy można otrzymac dofinansowanie na zatrudnienie pracowników (podejrzewam że można, fundusz interwencyjny EFS w urzędach pracy)

4) Czy działalnośc internetowa jest dodatkowo opłacana w Telekomunikacji tzn. "Telekompromitacji Poskiej S.A."

5) Jeżeli nie mogę otworzyć działalności będąc rolnikiem, płacąc KRUS 14 lat, mając dochód z gosp. praktycznie zerowy. Jeżeli nikt nie może mi dpowiedzieć jak to zrobić, nawet jak mam pieniązki na otworzenie działalności to niech mi ktoś odpowie po cholere dla rolników ta Unia Europejska jak mamy powiązane ręce!!!!!