Forum Giełda +Dodaj wątek

Witam Was koledzy i koleżanki też.
Ostatnio nie zaglądałem do was a przyczyna mojej nieobecności była taka, że nie działo się tu nic o czym bym wcześniej nie pisał. Czyli wszystko idzie dokładnie zgodnie z oczekiwaniami.
Dlaczego wszak wrzuciłem TVN i Barlinek do jednego kotła ? Ano obie te spółki bacznie obserwuje a ich wspólnym mianownikiem niech będzie ogromne zadłużenie z jakim się borykają. W tym względzie nie zmieniło się nic bo zmienić się nie mogło.
Najpierw przyjrzyjmy się sytuacji ogólnej całego rynku. Wig 20 nie wygląda ciekawie mamy tam dwie luki spadkowe z których druga tworzy formację ,,luki dwóch czarnych świec" . To wredna formacja zapowiadająca spadek. Oczywiście zaraz nie jeden z was mi tu zarzuci, że to z powodu odcinania dywidendy. No i widzicie jaki jestem zgodny ? Zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale niestety na WIGU mamy równie paskudną formację objęcia bessy. Wydaje się, że spadki jakie po niej nastąpiły nie zdołały jeszcze wyczerpać jej potencjału i oczywistym staje się fakt, że rynek czeka dalsza obsuwa. Potwierdza to zresztą wykres kontraktu terminowego, który to wskazuje na potencjalną formację trójkąta spadkowego. Sam TVN buduje również konsolidację tego typu i w przypadku tej spółki nie mam najmniejszej wątpliwości, że już niedługo nastąpi bardzo mocne wybicie dołem, przed którym jak zauważyliście przestrzegam posiadaczy tych akcji od jakiegoś czasu.
Barlinek trzyma się balansując na krawędzi przepaści a te znikome obroty wskazują na to, że brak potencjalnych frajerów co chcieliby te akcje na tym poziomie odkupić. Co prawda taka sytuacja nie będzie zapewne trwać zbyt długo a wszystko zależy od tego czy na kontraktach terminowych pokonamy wsparcie na 2259 w przyszłym tygodniu czy zajmie to odrobinę więcej czasu. Oczywiście nie wspominam tu o poziomach konkretnych a to z dwóch powodów. Po pierwsze nie jest wam to na spółkach do niczego potrzebne a po drugie nie chcę dostać opieprzu od grubych za uczenie leszczyny. Wszak jak sama nazwa wskazuje leszczyna jest do wyleszczania. Może jedynie dodam ,że cały czas zakładam spadek kursu Barlinka do poziomu co najmniej 0.50 złotego. W tej kwestii nic się nie zmieniło.
Prawdopodobna fala na kontraktach znajdzie swoje wsparcie w okolicach 2200 punktów. Tu akurat nie zdradzam żadnej tajemnicy widać to jak na dłoni.
No to teraz czas na dobrą herbatę z cytryną i powrót do wykresu kontraktu terminowego.
Nie dziękujcie mi, naprawdę obejdę się bez tego. Podziękujecie jak się zwali.

Chodzik Księżycowy

Duża zmienność na rynku? Wykorzystaj to!
CFD są ryzykowne możesz stracić więcej niż depozyt.
Advertisement

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.