Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,13 zł , zmiana od tamtej pory: -8,92%

Brak odpowiedzi z KNF w ustawowym terminie

1 czerwca 2017 przesłałem do KNF swoje pytania, 2 czerwca 2017 dostałem potwierdzenie ich otrzymania. Do dziś (17 czerwca 2017) nie otrzymałem odpowiedzi ani informacji o przedłużeniu terminu a zgodnie prawem powinienem w ciągu 14 dni kalendarzowych. Zgodnie z prawem jest tak mniej więcej:

"Wniosek uznaje się za przyjęty z dniem jego złożenia w odpowiedniej instytucji. Jest to bardzo ważne, gdyż od tego momentu oblicza się bieg terminu, w którym należy odpowiedzieć na nasz wniosek. Zgodnie z przepisami ustawy DIP, instytucja musi odpowiedzieć na wniosek niezwłocznie nie później niż w terminie do 14 dni kalendarzowych.
W wyjątkowych przypadkach termin udostępnienia informacji publicznej może być przedłużony do 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku (poprzez wskazanie określonej daty np do dnia 2 maja 2010 r.). W przypadku przedłużenia terminu musimy zostać powiadomieni niezwłocznie nie później jednak niż 14 dni od dnia złożenia wniosku (te dni również liczą się do terminu 2 miesięcy)."

Pytania nie były trudne:) Kto ich nie zna może przeczytać tu: https://petrolinvest.wordpress.com/2017/05/30/pytania-ktorych-nie-zadadza-dziennikarze/

Jako uczestnik rynku kapitałowego jestem przerażony chaosem i ignorancją panującą w KNF - w domyśle instytucji mającej chronić moje interesy jako akcjonariusza a nie potrafiącej w ciągu 2 tygodni odpowiedzieć na proste pytania. Mam wrażenie, że pracują tam ludzie przypadkowi realizujący czyjeś zamówienia - polityczne lub biznesowe. Zastanawiam się obecnie nad formą kroków formalnych jakie mogę podjąć wobec KNF i osób zarządzających komisją w szczególności.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PETROLINV 46,97% 1,94 2017-06-28 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl